Jeśli tutaj trafiłeś zapewne zastanawiasz się nad instalacją LED. Jest to atrakcyjna alternatywa dla klasycznego oświetlenia z wielu powodów. Pod wieloma względami przewyższa ona bowiem tradycyjne sposoby dostarczania światła, jest uniwersalna i rozświetla pomieszczenie pod kątem 120 stopni. Lampy ledowe można wykorzystać bowiem jako lampy sufitowe, kinkiety, plafony, lampki schodowe, kuchenne, podłogowe… cokolwiek wymyślimy!

Dobór profilu

Jeżeli już wybraliśmy pomieszczenie i styl, w jakim ma być urządzone następnym krokiem jest wybór profilu LED. Profil odprowadza ciepło jako rodzaj radiatora. Diody nagrzewają się a on oddaje ciepło do otoczenia. Możemy wybrać pomiędzy standardowym aluminiowym, lakierowanym i anodowym, mają swoje plusy i minusy.

Profil anodowany i dlaczego

Nie wchodząc w zbędne techniczne szczegóły anodowanie jest procesem, dzięki któremu nasz profil LED jest wytrzymalszy, zdecydowanie oporniej poddaje się korozji, lepiej oddaje ciepło a kolor pozostaje długo taki, jaki sobie wymarzyliśmy. Wydłużymy dzięki niemu kosztem kilkudziesięciu złotych więcej życie naszej instalacji (szczególną uwagę na ten typ profilu powinny zwrócić osoby zakładające instalację o wysokich parametrach) do nawet 30 000 godzin.

Cena

W zależności od potrzeb naszej instalacji i naszego budżetu odrabiamy zadanie domowe. Firmy ścigają się między sobą głównie profesjonalizmem, kontaktem i ceną oraz jakością dostarczanych świateł LED. Ceny wahają się w okolicach 15-30 zł za metr, ważna jest szerokość taśmy jaką dany profil pozwoli nam zamontować. Uzbrojeni w taką wiedzę z łatwością wybierzemy ofertę najlepiej dopasowaną do naszych potrzeb.

Kategorie: Oświetlenie