Oświetlenie profilami LED nabiera coraz większej popularności wśród wymagających klientów. Dzięki fantastycznemu połączeniu designu, uniwersalności i redukcji zużycia energii podbijają listę sposobów dostarczania światła zarówno mieszkań jak i budynków użytkowych. Kiedy jednak przychodzi do montowania warto znać podstawowe założenia instalacji, jak i zastanowić się nad komponentami.

Profile do taśm LED

Na nasz wybór wpłynąć powinien przede wszystkim rodzaj oświetlenia jakie wybraliśmy. Specjalista pomoże dobrać nam odpowiedni profil, jednak dobrze jest zdawać sobie sprawę z tego jaką mechaniką charakteryzują się różne z nich. Liczy się to, z czego jest wykonany, ile taśm możemy dzięki niemu zamontować (oraz jakiej szerokości), sposób mocowania oraz jego wymiary. Pamiętajmy o zaślepkach końcowych i kloszach które naturalnie są niezbędne.

Materiał wykonania

Profile występują w dwóch podstawowych rodzajach: aluminiowe surowe, oraz anodowane (powstające przez obróbkę metalu warstwą tlenku elektrolitycznie). Od nas zależy na jaki materiał się zdecydujemy. Anodowane profile są wysoce odporne na korozję i mechaniczne uszkodzenia. Posiadają też walory wizualne, dzięki procesowi wymienionemu wyżej możemy uzyskać trwałe, nieścieralne powłoki kolorowe. Skutecznie odprowadzają ciepło powstałe przy oświetlaniu, są swego rodzaju radiatorem odpowiedzialnym za temperaturę diod. Wydłużamy zarazem żywotność samych lamp, które przy odpowiednio profesjonalnej instalacji będą nam służyły… nawet do 30 000 godzin.

Wybór profilu

Po wybraniu lampy marzeń i wymierzeniu jej parametrów możemy przystąpić do wyboru profilu. Jest to dość widoczna część całej instalacji. Kolory do wyboru to zazwyczaj czarny, biały, szary czy transparentny. Jeśli zależy nam na jednolitej linii świetlnej wybierzmy głębszy profil i mleczny klosz. Pamiętajmy: profile pełnią przede wszystkim funkcję ozdobno- dekoracyjną, zdajmy się wieć na nasz zmysł estetyczny.

Kategorie: Oświetlenie