Wrocław jest jednym z największych miast w Polsce. Wobec tego faktu trzeba też liczyć się z tym, że ruch samochodowy będzie tutaj wzrastał bardzo szybko, co już dzieje się od wielu lat. Miejskie ulice są zatłoczone, dlatego musimy uważnie poruszać się w gąszczu innych aut, zarówno tych w ruchu jak i zaparkowanych. Nietrudno bowiem o stłuczkę i to nie tylko podczas choćby zmiany pasa, czy też wyjeżdżania z drogi podporządkowanej, ale również próbując zaparkować w ciasnym miejscu. Za chwilę przedstawimy kilka pożytecznych rad co do tego, jak jeździć po Wrocławiu, by robić to bezpiecznie dla siebie, swojego samochodu i innych uczestników ruchu.

Po pierwsze musimy być spokojni za kierownicą i zawsze zachowywać zimą krew. Jeżeli tego nie potrafimy, sprawy znacznie się skomplikują. Osoby o gorących głowach mogą na serio rozważyć wzięcie czegoś na uspokojenie przed prowadzeniem samochodu, zwłaszcza w godzinach szczytu (byle nie zaburzało to koncentracji podczas jazdy). Tak więc spokój nawet w trudnych sytuacjach to pierwszy krok do sukcesu, to jest do bezpiecznej jazdy bez wypadków, stłuczek i tym podobnych. Bardzo ważne jest posiadanie sprawnego auta, na którym można polegać. Natomiast pech może przytrafić się zawsze, a wtedy uratować nas może pomoc drogowa 24h Wrocław, jak każde duże miasto, posiada bardzo wiele firm oferujących holowanie samochodu po wypadku lub awarii. Zapiszmy numer do jednej z nich w naszym telefonie, by później w stresie nie szukać go w internecie.

Kolejna sprawa to nie spieszyć się. Jeżeli gdzieś jesteśmy już spóźnieni, to czasu nie cofniemy, klamka zapadła. Jadąc agresywnie zyskamy może kilka minut, a czasami jedynie sekund, natomiast ryzyko, że narozrabiamy, wrośnie kilkukrotnie. Jeżeli korki w godzinach szczytu całkowicie niszczą nam harmonogram dnia, może lepiej przesiąść się na tramwaj. Nie zapominajmy o ostrożności przy parkowaniu. Nie szukajmy miejsca z wypiekami na twarzy, jeżdżąc szybko po wszystkich ulicach dookoła. Nie próbujmy też jak najszybciej wciskać się w każdy skrawek ulicy bądź chodnika, gdzie wydaje nam się, że nasze auto się zmieści. To najprostszy sposób by porysować samochód czy to uszkadzając przy okazji inne auto, czy poprzez kontakt z jakimś słupkiem lub barierką.