Przed zdecydowaniem się na przygarnięcie psa, należy wcześniej skompletować dla niego wyprawkę oraz zorganizować miejsce, w którym pies będzie spać. Jest to ważne, ponieważ nie przyzwyczajamy go do spania w łóżku z właścicielem. Pomimo wszystko powinien mieć on własny kąt, o który warto zadbać. Legowisko powinno być dobierane indywidualnie do każdego psa. Może ono się różnić w zależności od rasy, czy nawet od jego wielkości. Na co zatem należy zwrócić uwagę?

Najważniejszą kwestią jest dopasowanie nowego miejsca do spania do gabarytów psa. Te większe, co jest logiczne, będą zajmować większą przestrzeń. Wybór większego legowiska dla nich jest ważny ze względu na ich komfort. Pies powinien mieć swobodę ruchów, nie tylko podczas odpoczynku, ale także snu. Dlatego przed zakupem powinno się dokładnie zmierzyć pupila. Zawsze można dokonać reklamacji, jednak nie trzeba sobie tak komplikować zakupów. Co jednak zrobić w przypadku szczeniaka, który z czasem sporo urośnie? Oczywiście, najlepszym rozwiązaniem będzie kupno legowiska o średnich rozmiarach, ponieważ zwierzę szybko urośnie i małe legowisko może stać się bardzo szybko niewystarczające. W dodatku generuje to dodatkowe koszty, gdyż częściej trzeba je zmieniać. Z drugiej strony, nie wskazany jest wybór największej opcji, mimo tego, że w przyszłości szczeniak będzie dużym psem. Może to sprawić, że malutki pies nie będzie czuć się bezpiecznie z powodu zbyt dużej dostępnej przestrzeni wokół siebie.

Materiały, z których posłanie będzie wykonane, powinny być miękkie, ale jednocześnie wytrzymałe i łatwe w czyszczeniu, jak na przykład kodura, suedine czy antara. Środek jest często wypełniony silikonowymi kulkami, które nie odkształcają się pod wpływem ciężaru psa. Są nimi także wypełnione legowiska, przeznaczone dla alergików. Jednak w takim przypadku użyte materiały będą się nieco różnić. Lepiej sprawdzają się te naturalne, takie jak bawełna czy trawa morska. Najważniejsze jest jednak dbanie o czystość miejsca, w którym pies będzie spać.

Już dzisiaj na rynku można znaleźć mnóstwo różnych legowisk, zaczynając od zwykłych poduszek po te typowe posłania dla psa oraz w stylu wielkich sof czy wręcz mini domków. To też jest indywidualna kwestia każdego psa. Jeśli lubi spać na kawałku koca, nie możemy go zmusić do przedstawienia się na ogromne legowisko z zadaszeniem i odwrotnie. Tutaj akurat nie możemy kierować się własnym gustem i kupować to, co nam się podoba. Najważniejsze jest to, aby zwierzę miało zapewniony pełen komfort i wygodę.

Kategorie: Ciekawostki