Wypożyczalnie samochodów funkcjonują w Polsce już od bardzo wielu lat. Praktycznie w każdym średniej wielkości mieście znajdziemy przynajmniej jedną, a w dużych miastach – takich jak Wrocław – liczby mogą zbliżać się nawet do stu, albo i tą ilość przekraczać. Dziś sprawdzimy, jakie cechy powinna posiadać wypożyczalnia, którą warto byłoby polecić.

Schemat działania większości wypożyczalni aut jest bardzo podobny: Klient rezerwuje samochód na konkretny dzień i godzinę oraz podaje czas przez jaki będzie pojazd wykorzystywał. Następnie zgłasza się o umówionej porze, podpisuje dokumenty, daje prawo jazdy i dowód osobisty do sprawdzenia, oraz wpłaca kaucję. Tutaj właśnie może pojawić się pierwszy zgrzyt. Wysokość kaucji różni się w zależności od wypożyczalni konkretnej firmy, jej wartość zmienia się także zależnie od wynajmowanego auta. Dobra firma powinna jednak uzależniać wysokość kaucji również od wieku klienta, od stażu posiadania prawa jazdy, a także od tego jak długo już dana placówka świadczy dla niego usługi. Po kilku wynajmach, gdy klient nie uszkodził ani nie ubrudził auta, należy okazać mu więcej zaufania i kwotę kaucji zmniejszyć, a może nawet całkowicie znieść. Można też rozważyć inne bonusy, a także obniżki opłat o pewien procent.

Sprawdzamy, czym jeszcze powinna charakteryzować się dobra wypożyczalnia samochodów Wrocław jest jednym z największych miast Polski, więc możliwość wynajmu aut jest tutaj bardzo duża. Dobrze, jeśli klient ma szansę ocenić ofertę każdej z firmy nie ruszając się z domu, a więc za pośrednictwem internetu. Dzięki temu nie będzie musiał tracić czasu na chodzenie od punktu do punktu, by znaleźć konkretny model auta, bądź bardziej atrakcyjne ceny. Ważna jest więc dobrze zrobiona strona internetowa, z której można dowiedzieć się wyczerpujących informacji o danej firmie, sprawdzić jakie auta ma w ofercie, ile zapłacimy za ich wynajem, ile wynosi kaucja i tak dalej. Najważniejszym jest jednak możliwość internetowej rejestracji oraz rezerwacji samochodu, jak również opłacenia kaucji. To ogromna wygoda, bo gdy klient zgłosi się już po samochód, odpada kwestia podawania wszystkich danych od zera i wypełniania formularzy. Wystarczy tylko sprawdzić dokumenty, dać klientowi gotową, wydrukowaną umowę do podpisu i wręczyć kluczyki od auta.

Jak widać wcale nie trzeba robić wiele, by przyciągnąć wielu klientów do firmy prowadzącej wynajem aut. Nie tylko niskie ceny są tutaj istotne, ale również ulgi i bonusy dla stałego klienta, czy wygoda rejestracji i rezerwacji przez internet. Jednak dziś na rynku pojawiają się wypożyczalnie całkowicie zautomatyzowane, obsługiwane tylko za pomocą aplikacji na smartfona. Być może pora poważnie rozważyć również taką formułę.

Kategorie: Ciekawostki